Sdílet

Tweet

Tipy & Triky pro Rail Nation

Domovské město

Na počátku hry si můžeme zvolit své domovské město. To hraje ve hře větší roli, než by se mohlo na první pohled znát. Krom toho, že nám zavážení města surovinami přináší tolik kýžený zisk, tak je v zájmu každého hráče plnit požadavky města. Dostatečně zásobené město roste rychleji, a pokud se udrží po šesté epoše mezi desítkou největších, stává se součástí velkého finále. Své domovské město si lze v průběhu hry měnit, tedy za předpokladu, že k nově zvolenému máme zavedeny koleje.

Nádraží

Herní nádraží funguje trochu jinak, než nádraží jak je známe. Nádraží je de facto něco jako firemní centrála, kde krom samotné nádražní haly, depa a továrny na koleje najdeme i několik přidružených budov. K nim patří stavební dvůr, laboratoř, banka, hotel, nákupní centrum, restaurace, prodej licencí a loterie. Restaurace s nákupním centrem hráči přinášejí pravidelný přísun financí. Hotel primárně generuje body prestiže, ovšem zároveň ovlivňuje procentní navýšení příjmů nákupního centra a restaurace. Stavební dvůr je přímo odpovědný za rychlost vylepšování budov. Banka zase ovlivňuje množství kapitálu, s nímž můžeme pracovat. Bez vylepšování banky se tedy neobejdeme a to samé platí o laboratoři. Ta zastává podstatnou roli ve vylepšování dostupné techniky a nemělo by se na ní proto šetřit. Je v zájmu každého ji co nejrychleji povýšit na maximální level. Továrna na koleje určuje počet vystavěných tratí a depo množství lokomotiv, co se po nich mohou prohánět. Zajímavou budovou je i loterie. Tato budova slouží k zužitkování stíracích losů. Ty hráč dostává za svou aktivitu či si je může koupit za zlato.

Zlato

Zlato slouží ve hře jakožto prémiová měna. Za něj si mohou hrči pořídit nový oblek, koupit další losy, rychle dostavět budovu, na hodinu zvýšit rychlost vlaku či si najmout mechanika, jehož přítomnost po dobu osmi hodin zamezí opotřebování lokomotivy. V menší míře lze zlato získat výhrou v loterii či za dokončení některých úkolů. Avšak ve větším počtu si jej musíme zakoupit za reálné peníze. K platbě lze využít kreditní kartu, převod z bankovního učtu, Paysafecard či Paypalu.

Výzkum

V každé epoše máme možnost získat hned několik nových lokomotiv. Ovšem nic není zadarmo, a pokud je chceme využívat, tak je zapotřebí nejprve zapojit chytré mozky ve výzkumném centru. Ty generují výzkumné body, které následně dle svých preferencí můžeme přidělovat jednotlivým lokomotivám či jejich vylepšení. Každý vlak má jisté základní parametry, jenž je následně lepší spojkou, hnací hřídelí, tlumičem a mnoha dalšími vylepšeními, možné značně povýšit. Hráč tak má volnou ruku ve volbě používané techniky. Jediným omezením jsou již zmíněné výzkumné body. Laboratoř by tak měla být středem zájmu každého.

Epocha

Hra je rozdělena na šest epoch, z nichž každá trvá čtrnáct dnů. Vždy o druhé odpoledne dochází k překlopení epochy do nového věku. Tím vyvstává pro hráče nutnost přehodnotit svůj vozový park, jelikož ne každá lokomotiva je schopna utáhnout nové suroviny pro danou epochu. Díky výzkumu lze používat lokomotivy z druhé epochy i v té třetí, avšak kousky s první epochy již nejsou schopny zapřáhnout nové vagony. Postupné obnově se tak člověk nevyhne, i když tažná síla, spolehlivost, zrychlení a maximální rychlost nově vyzkoumaných vlaků k tomu vybízí sami.

Investice

Každý má možnost investovat své výdělky do podniků, k nimž má přivedené své koleje. Každou investicí si lze snížit čekací doby a navíc získat i nějaké ty body prestiže. Ty hráč obdrží vždy, když se podnik o úroveň rozšíří. Počet bodů prestiže závisí na procentuální výši investice, což je logicky závislé na celkové částce investic ostatních hráčů. Kromě vlastních investic ovlivňuje čekací dobu i investice dalších členů asociace.

Asociace

Hráči mají možnost se sdružovat v asociacích a tím organizovaně spolupracovat na vylepšování své pozice ve městě. Řízené investice do klíčových podniků dávají všem členům mnohem lepší čekací doby, čímž mohou přepravovat větší množství zboží do domovského města. Další nespornou výhodou asociace je možnost využít integrace. Ta přidává bonus za příchozí zboží do zavážených podniků. Jde tak o další zvýšení příjmů.

Soutěže

V průběhu dne probíhá vždy několik různorodých soutěží v zavážení města jistou surovinou. Před začátkem soutěže se nad městem objeví tabulka v požadovaným zbožím a jakou odměnu za něj můžeme získat. Povětšinou jde o finanční odměnu a nějakou tu prestiž, ovšem do hry se dostávají i body výzkumu, plus účet na jeden den, licence na dovezené zboží a výjimečně se může hrát i o prémiovou lokomotivu. Pro účast v soutěži stačí kliknout na tuto tabulku. To lze provést zdarma ve chvíli, kdy se s oranžové změní na zelenou nebo si můžeme i rezervovat místo za zlaté cihly ještě před začátkem. Krom těchto individuálních soutěží jsou jednou za čas pořádána klání měst. Ty se automaticky týkají všech hráčů připojených k danému městu. Cílem v těchto klání je dovést co nejvíce potřebné suroviny. Ta se určuje na základě nejhůře umístěného zboží, které město potřebuje. Odměnou za tuto soutěž je násobení výdělků všem hráčům z ohodnoceného města.

World of tanks

Tato válečná akce s desítkami tanků si po právu vydobyla vysokou oblíbenost u hráčů všech věkových kategorii. World of tanks navíc funguje na principu play to free, takže pokud se hráč obejde bez prémiových vylepšení, může hrát zcela zdarma.

Mahjong zdarma

Mahjong hry se dlouhá staletí hrály pouze v Číně, k jejich rozšíření do celého světa došlo až po značném zlehčení a zpřehlednění pravidel. Tato náročná logická hra pochází ze staré Číny, kde se těšila velké oblibě. K její expanzi do celého světa došlo až v období po první světové válce, kdy se začali objevovat snadnější a rychlejší varianty. Ty si lze zahrát i ve flashové podobě online na internetu.